Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co dalej z budową ronda w Czerwionce? Dotychczasowe skrzyżowanie przejdzie gruntowną modernizację

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 16 lat
Wszystko na to wskazuje, że za kilkanaście miesięcy powinny ruszyć prace budowlane związane z przebudową skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 924, ul. Armii Krajowej i Strażackiej w gminie Czerwionka-Leszczyny. W miejscu dotychczasowego skrzyżowania ma pojawić się rondo, dzięki czemu ma być bezpieczniej i płynniej. Obecnie trwają przygotowania do inwestycji.

Co dalej z budową ronda w Czerwionce?

Obecne skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 924, ul. Armii Krajowej oraz Strażackiej w gminie Czerwionka-Leszczyny ma zamienić się w rondo. To plany gminy i starostwa, które już się realizują. Jak informuje Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach, obecnie trwają prace geodezyjne i projektowe, które są dość skomplikowanym procesem. Wykonawca, który został wyłoniony w przetargu, ma zrealizować wskazywany zakres prac do końca maja 2024 roku.

- Na obecnym etapie, po pozytywnej opinii Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach odebrane zostały analizy ruchu na odcinku drogi wojewódzkiej nr 924, opinia geotechniczna oraz rozpoznanie podłoża gruntowego - informuje Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowa Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

Zgodnie z projektem, rozbudowie ma ulec droga wojewódzka nr 924, na odcinku od ul. Strażackiej w Stanowicach do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 924 z ul. Parkową w Czerwionce. Przebudowane mają zostać skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i ul. Wolności. Obecne skrzyżowanie ul. Armii Krajowej, DW 924 i ul. Strażackiej ma zamienić się w rondo. Z kolei na skrzyżowaniu DW 924 z ulicą Wolności oraz Centrum Zakupów, mają pojawić się prawoskręty.

Głównym celem przebudowy drogi jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu. Przed kilkoma tygodniami, na skrzyżowaniu gdzie ma powstać rondo, pojawiła się co prawda nowa nakładka asfaltowa, jednak jest to jedynie doraźna poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu.

- Zadanie ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i usprawnienia ruchu w tym miejscu. W ramach inwestycji obok sklepu Aldi ma powstać rondo oraz skrzyżowania z nakazem skrętu w prawo dla wyjazdów z ulicy Wolności oraz z Centrum Zakupów - informują urzędnicy.

Po zakończeniu prac geodezyjnych, ma nastąpić przygotowanie do robót budowlanych. To między innymi ogłoszenie przetargu, podczas którego będzie znany dokładny koszt realizacji zadania. Gmina szacuje, że prace budowlane powinny ruszyć pod koniec 2024 lub na początku 2025 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czerwionkaleszczyny.naszemiasto.pl Nasze Miasto