Żużel w Rybniku: Juniorzy ŻKS ROW Rybnik wygrywają kolejną rundę MDMP

Barbara Kubica
Żużel w Rybniku: Juniorzy ŻKS ROW Rybnik wygrali wczoraj rozgrywaną na miejscowym torze czwartą rundę Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

Żużel w Rybniku: Rybniczanie niepokonani na własnym torze. Wygrywają w MDMP

Żużel w Rybniku: Juniorzy ŻKS ROW Rybnik w składzie Kacper Woryna, Kamil Wieczorek i Robert Chmiel, wygrali rozegraną wczoraj czwartą rundę Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Rybnicznie, którzy rywalizują w grupie II, dzięki tej wygranej wskoczyli na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej zawodów i mogą być już pewni awansu do półfinałów.

Wczoraj na torze w Rybniku znakomicie spisywała się cała trójka zawodników z Rybnika. Łącznie żużlowcy wywalczyli 27 punktów. Kacper Woryna, który nie przegrał ani jednego wyścigu, zdobył łącznie 12 oczek, dziewięć dorzucił Kamil Wieczorek, a 6 (plus dwa bonusy) Robert Chmiel.
Na drugim miejscu zawody ukończyła drużyna młodzieżowa Włókniarza Częstochowa (z dorobkiem 25 punktów), trzecia była ekipa Unii Tarnów z 23 punktami na koncie.