Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MOSiR zamyka usta opozycji. Stadion lekkoatletyczny w Rybniku jednak z certyfikatem

Barbara Kubica
Stadion lekkoatletyczny w Rybniku, uzyskał certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. Trwają starania o przyznanie świadectwa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na fakt, iż wyremontowany za miliony stanion nie ma stosownych certyfikatów, uwagę rybniczan tuz po otwarciu zwrócili radni opozyjnej PO.

Stadion lekkoatletyczny w Rybniku: Certyfikat jednak jest, na przekór opozycji

Stadion lekkoatletyczny w Rybniku uzyskał certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. Trwają starania o przyznanie świadectwa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykonana w ramach zadania modernizacji stadionu bieżnia lekkoatletyczna została poddana procedurze pomiarowej wykonanej przez „SportLabs” – laboratorium ze Szkocji akredytowane przez IAAF (International Association of Athletic Federation – Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych).

W efekcie obiekt z badaną nawierzchnią uzyskał certyfikat 1'st Class IAAF. Stosowny dokument rybnicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzyma do końca września. - Prowadzone są także działania mające na celu otrzymanie świadectwa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) dla rybnickiego stadionu. Powinna być to tylko formalność - w sytuacji uzyskania dla obiektu najbardziej prestiżowego na rynku bieżni lekkoatletycznych na świecie certyfikatu IAAF Class 1 trudno sobie wyobrazić nieotrzymanie świadectwa od instytucji podległej, zrzeszonej w IAAF, tj. PZLA - podkreślają urzędnicy.

Na fakt, iż rybnicki stadion nie ma odpowiednich certyfikatów i będzie tam można co najwyżej organizować zawody lokalne, szkolne, tuż po otwarciu uwagę zwracali radni Platformy Obywatelskiej. - Władza szybko chciała go otworzyć, więc nie posiada żadnego certyfikatu. W przyszłości będzie można na nim zrealizować zawody lokalne-szkolne, być może po zrealizowaniu niedoróbek zawody o charakterze wojewódzkim, bądź o ograniczonym programie. Wątpliwe jest jednak, by kiedykolwiek odbyły się tutaj pełne zawody ogólnopolskie. To pokazuje krótkowzroczność współpracowników prezydenta przy projektowaniu i realizacji tej inwestycji, zresztą nie tylko tej - grzmieli radni. Z kolei prezydent tłumaczył, że stadion od początku był projektowany tak by służył rybniczanom, a nie planowano na nim organizować zawodów z cyklu Diamentowej Ligi. - Jest idealny dla mieszkańców, którzy już tłumnie z niego korzystają - mówił Adam Fudali, prezydent Rybnika.

ZOBACZ TAKŻE:
Stadion na szkolne zawody za miliony. Opozycja krytykuje inwestycję

Przypomnijmy, że przebudowa stadionu lekkoatletycznego (sąsiadującego ze stadionem miejskim, przy ul. Gliwickiej) rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. W wyniku trwającej blisko rok inwestycji powstał nowoczesny obiekt służący lekkoatletycznym klubom z Rybnika oraz wszystkim mieszkańcom zainteresowanym rekreacyjnym uprawianiem lekkoatletyki, zwanej „królową sportu”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

MECZ Z PERSPEKTYWY PSA. Wizyta psów z Fundacji Labrador

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czerwionkaleszczyny.naszemiasto.pl Nasze Miasto