Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kampus w Rybniku: Uniwersytet Ekonomiczny zostaje i tworzy nowy wydział

Barbara Kubica
Uniwersytet Ekonomiczny zostaje w Rybniku
Uniwersytet Ekonomiczny zostaje w Rybniku Barbara Kubica
Kampus w Rybniku przetrwa? Wiele na to wskazuje. Kończący naukę w rybnickich szkołach średnich młodzi mieszkańcy regionu, będą mogli nadal studiować w swoim rodzinnym mieście. Pewne jest, że w mieście pozostanie Uniwersytet Ekonomiczny, czyli jedna z dwóch uczelni tworzących rybnicki kampus.

Kampus w Rybniku: Uniwersytet Ekonomiczny zostaje w Rybniku

Kampus w Rybniku: Uczelnia wprawdzie czeka jeszcze na pozytywną opinię Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, ale jest niemal przesądzone, że jesienią w naszym mieście powstanie nowy wydział tej uczelni.
- Przygotowania do utworzenia wydziału są już w zasadzie na finiszu, lada dzień możemy się spodziewać stanowiska ministerstwa - mówi dr inż. Tomasz Zieliński, pełnomocnik rektora ds. tworzenia nowego wydziału uczelni w Rybniku.
Już wiadomo, że nowo utworzony wydział nazywać się będzie Wydział Biznesu, Finansów i Administracji. Będzie piątym wydziałem Uniwersytetu Ekonomicznego i pierwszym, funkcjonującym poza kampusem uczelni w Katowicach.
- Nowy wydział w Rybniku ma być szczególnie otwarty na lokalny biznes. Jego wizja powstała po rozmowach z przedsiębiorcami, władzami miasta oraz w oparciu o doświadczenie studentów. To właśnie w tym regionie mamy duże nasycenie średnich przedsiębiorstw - mówi doktor Zieliński. - Na początku kształcić będziemy na kierunku finanse i rachunkowość. Co ważne taki sam kierunek mamy na jednym ze swoich wydziałów w Katowicach, jednak od kilku lat ministerstwo odróżnia kierunek o profilu ogólnoakademickim od profilu praktycznego. A w Rybniku powstanie właśnie taki kierunek o profilu bardzo praktycznym - dodaje.
Dla studentów, którzy zdecydują się wybrać studia w Rybniku, zamiast w Katowicach, oznacza to, że będą mieli znacznie więcej zajęć praktycznych, w tym także tych prowadzonych przez specjalistów z branży bankowej czy finansów, a także większą ilość praktyk zawodowych.
- Największy akcent położyć chcemy na warsztatowość, zajęcia w laboratoriach komputerowych - mówi dr Zieliński. W pierwszym roku studenci będą mogli wybierać w ramach uruchomionego nowego kierunku dwie specjalizacje: rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw oraz inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych. W czasie rozpoczynającego się latem naboru uczelnia przyjąć będzie mogła 200 studentów na studia dzienne oraz ok. 100 na studia niestacjonarne.
W ciągu pierwszych trzech lat funkcjonowania wydziału na którym studia odbywać się będą na poziomie 3-letniego licencjata, trwać będą prace nad utworzeniem studiów magisterskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czerwionkaleszczyny.naszemiasto.pl Nasze Miasto