Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Czerwionka na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Czerwionka podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- JANISZEWSKI Wiesław Eugeniusz - KWW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO: 50,11% (6 170 głosów)
- KUCHARZEWSKA Alina Dorota - KWW ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMIN NASZEGO POWIATU: 49,89% (6 142 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Czerwionka podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- JANISZEWSKI Wiesław Eugeniusz - KWW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO: 35,97% (5 163 głosów)
- KUCHARZEWSKA Alina Dorota - KWW ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMIN NASZEGO POWIATU: 30,45% (4 371 głosów)
- RAJCA Izabela Bogumiła - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 25,24% (3 623 głosów)
- BARANOWICZ Dominika Katarzyna - KWW WŁAŚNIE MY: 8,34% (1 197 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZOŁTYSEK Janusz Jan: pozycja 1 : 9,84% (360 głosów)
- HAJDUCZEK Beata Barbara: pozycja 2 : 8,06% (295 głosów)
- LISAJ Joanna Bernadeta: pozycja 3 : 2,1% (77 głosów)
- PAPIERNIK Piotr Krzysztof: pozycja 4 : 2,27% (83 głosów)
- DUDZIEC Krzysztof: pozycja 5 : 0,6% (22 głosów)
- MAZURSKA Władysława: pozycja 6 : 0,44% (16 głosów)
- ZIĘTEK Justyna Maria: pozycja 7 : 0,6% (22 głosów)
- KOTWICA Jacek: pozycja 8 : 0,63% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMIN NASZEGO POWIATU:
- KUCHARZEWSKA Alina Dorota: pozycja 1 : 11,31% (414 głosów)
- STEMPNIAK Marcin Michał: pozycja 2 : 6,97% (255 głosów)
- WOŹNICA Anna Ewa: pozycja 3 : 2,57% (94 głosów)
- MIKETA Paweł Bartosz: pozycja 4 : 1,12% (41 głosów)
- RAUDNER Ryszard Paweł: pozycja 5 : 1,94% (71 głosów)
- KĘPIŃSKA Karina Małgorzata: pozycja 6 : 0,87% (32 głosów)
- RYCHŁY Piotr Sylwester: pozycja 7 : 0,96% (35 głosów)
- SKORUPA-JANISIEWICZ Iwona Zofia: pozycja 8 : 0,79% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA ŚLĄSKA „CIOSEK”:
- SZWED Artur Oskar: pozycja 1 : 5,08% (186 głosów)
- KASPEREK Michał Benedykt: pozycja 2 : 1,86% (68 głosów)
- KWOSKA Sabina Maja: pozycja 3 : 0,98% (36 głosów)
- FIGIEL Anna: pozycja 4 : 0,68% (25 głosów)
- KLUCZNIOK Danuta Maria: pozycja 5 : 0,82% (30 głosów)
- HOJCZAK Patryk Karol: pozycja 6 : 0,33% (12 głosów)
- SZYMAŃSKI Zbigniew Wojciech: pozycja 7 : 0,79% (29 głosów)
- PLAZA-KIERSZTYN Paweł Stanisław: pozycja 8 : 0,9% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO:
- SOLA Artur Patryk: pozycja 1 : 8,72% (319 głosów)
- MITRUS Mariusz Andrzej: pozycja 2 : 2,19% (80 głosów)
- ŚWIRSKI Michał Jan: pozycja 3 : 1,72% (63 głosów)
- GAMOŃ Patrycja Anna: pozycja 4 : 1,2% (44 głosów)
- JASICZEK Julia Katarzyna: pozycja 5 : 1,53% (56 głosów)
- GOŁĄBEK Maciej Jerzy: pozycja 6 : 2,16% (79 głosów)
- LIP Aleksandra Anna: pozycja 7 : 1,18% (43 głosów)
- STEPHAN Adam Paweł: pozycja 8 : 1,28% (47 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA SUBREGIONU RYBNIK:
- SALAMON Leszek Krzysztof: pozycja 1 : 7,22% (264 głosów)
- BRÓZDA Wacław Stanisław: pozycja 2 : 0,9% (33 głosów)
- USAREK Stanisław Janusz: pozycja 3 : 2,41% (88 głosów)
- SZUSTAK Monika Anna: pozycja 4 : 1,64% (60 głosów)
- BIEROWIEC-CHRUSTEK Bożena: pozycja 5 : 0,57% (21 głosów)
- PERZ Artur Józef: pozycja 6 : 0,44% (16 głosów)
- TOMECKA Anna Małgorzata: pozycja 7 : 0,36% (13 głosów)
- LIPUS Mateusz Jan: pozycja 8 : 1,72% (63 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WŁAŚNIE MY:
- ŁUC Piotr Marek: pozycja 1 : 0,79% (29 głosów)
- KOWOL Angelika Kinga: pozycja 2 : 0,33% (12 głosów)
- LUBERTA Radosław Piotr: pozycja 3 : 0,05% (2 głosów)
- SŁUPIK Izabela: pozycja 4 : 0,36% (13 głosów)
- ŚMIETANA Rafał Jacek: pozycja 5 : 0,11% (4 głosów)
- GANIEK Olaf Bogdan: pozycja 6
- PAWLASZCZYK Justyna Małgorzata: pozycja 7 : 0,11% (4 głosów)
- WOŹNIAK Aleksandra Alicja: pozycja 8 : 0,49% (18 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RAJCA Izabela Bogumiła: pozycja 1 : 22,53% (1 230 głosów)
- HERDZINA Adam Jan: pozycja 2 : 2,91% (159 głosów)
- PIWCZYK Iwona Maria: pozycja 3 : 1,41% (77 głosów)
- ŚMIŁOWSKI Paweł Jerzy: pozycja 4 : 0,79% (43 głosów)
- FOREITER Adam Damian: pozycja 5 : 0,71% (39 głosów)
- KRZYŻOWSKA Bożena Ewa: pozycja 6 : 0,73% (40 głosów)
- NOWAK Aleksandra Barbara: pozycja 7 : 0,29% (16 głosów)
- SZYMCZYK Katarzyna Małgorzata: pozycja 8 : 0,16% (9 głosów)
- DĄBROWSKA Iwona Beata: pozycja 9 : 0,02% (1 głosów)
- HRAPIEC Jan Adam: pozycja 10 : 1,3% (71 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMIN NASZEGO POWIATU:
- MALIK Adam Piotr: pozycja 1 : 6,74% (368 głosów)
- WORYNA Edyta Irena: pozycja 2 : 1,23% (67 głosów)
- DWOROWY Jakub Krystian: pozycja 3 : 2,47% (135 głosów)
- MICHALIK Łukasz Andrzej: pozycja 4 : 1,19% (65 głosów)
- WOJNA Aleksandra Monika: pozycja 5 : 0,92% (50 głosów)
- PODLEJSKI Przemysław Grzegorz: pozycja 6 : 1,28% (70 głosów)
- MUTZ Rafał Arkadiusz: pozycja 7 : 0,4% (22 głosów)
- LASOCKA Lucyna Jadwiga: pozycja 8 : 0,46% (25 głosów)
- SOBCZAK Zofia Stanisława: pozycja 9 : 1,23% (67 głosów)
- GLIWICKI Artur Ireneusz: pozycja 10 : 0,66% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA ŚLĄSKA „CIOSEK”:
- RAUDNER Andrzej Piotr: pozycja 1 : 4,98% (272 głosów)
- NAZARUK Agnieszka Teresa: pozycja 2 : 1,74% (95 głosów)
- RUTKOWSKI Leszek Zenon: pozycja 3 : 0,37% (20 głosów)
- DOMIN Magdalena Stefania: pozycja 4 : 0,82% (45 głosów)
- DRAGA Małgorzata Agnieszka: pozycja 5 : 0,38% (21 głosów)
- SADOWSKA Iwona: pozycja 6 : 0,38% (21 głosów)
- BARANOWSKI Damian Jerzy: pozycja 7 : 0,6% (33 głosów)
- ADAMCZYK Rajmund Joachim: pozycja 8 : 0,51% (28 głosów)
- TKOCZ Jarosław Zbigniew: pozycja 9 : 0,37% (20 głosów)
- WRZESZCZ Krzysztof Grzegorz: pozycja 10 : 1,36% (74 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO:
- KARASZEWSKI Adam Stefan: pozycja 1 : 9,1% (497 głosów)
- PALUCH Sławomir Andrzej: pozycja 2 : 3,13% (171 głosów)
- SZOMBARA Michał Andrzej: pozycja 3 : 1,78% (97 głosów)
- PALA Urszula Hildegarda: pozycja 4 : 1,36% (74 głosów)
- RAKOJC Leszek Jan: pozycja 5 : 2,07% (113 głosów)
- FOREITER Gabriela Danuta: pozycja 6 : 0,68% (37 głosów)
- BUCHCIK Katarzyna Ewelina: pozycja 7 : 0,26% (14 głosów)
- MADEJ Sławomir Michał: pozycja 8 : 0,57% (31 głosów)
- SIENNIAK Katarzyna Dorota: pozycja 9 : 0,22% (12 głosów)
- CHOJNACKA Aneta Edyta: pozycja 10 : 0,31% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA SUBREGIONU RYBNIK:
- KUŚ Natalia Barbara: pozycja 1 : 4,56% (249 głosów)
- BINDA Janina Barbara: pozycja 2 : 1,1% (60 głosów)
- ROSZKO Rafał Grzegorz: pozycja 3 : 1,43% (78 głosów)
- OLSZOWSKA Marta Barbara: pozycja 4 : 3,13% (171 głosów)
- KNOPIK-KURPANIK Mariola Lucyna: pozycja 5 : 1,17% (64 głosów)
- GRAJNER Elżbieta: pozycja 6 : 1,5% (82 głosów)
- LEŚNIK Dariusz Jerzy: pozycja 7 : 0,86% (47 głosów)
- WĄGLORZ Janusz Roman: pozycja 8 : 0,73% (40 głosów)
- FUCHS Grzegorz Leszek: pozycja 9 : 0,79% (43 głosów)
- CHWOŁKA Sławomir Piotr: pozycja 10 : 0,33% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WŁAŚNIE MY:
- GANIEK Agnieszka Magdalena: pozycja 1 : 0,86% (47 głosów)
- PROFASKA Tadeusz Franciszek: pozycja 2 : 0,95% (52 głosów)
- BINDA Barbara Maria: pozycja 3 : 0,42% (23 głosów)
- KOWALSKA Wioleta Teresa: pozycja 4 : 0,97% (53 głosów)
- JANECKI Jakub Michał: pozycja 5 : 0,38% (21 głosów)
- FOJCIK Agata Magdalena: pozycja 6 : 0,64% (35 głosów)
- REJCZAK Jarosław Szczepan: pozycja 7 : 0,57% (31 głosów)
- GAWLIK Paweł Krzysztof: pozycja 8 : 0,07% (4 głosów)
- TRZEPAŁKA-ROTKO Grzegorz Sławomir: pozycja 9 : 0,02% (1 głosów)
- SĘDZIK Urszula: pozycja 10 : 1,08% (59 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BREGUŁA Gabriel Robert: pozycja 1 : 16,13% (794 głosów)
- MAREK Grzegorz Piotr: pozycja 2 : 3,29% (162 głosów)
- FICA Anna: pozycja 3 : 1,63% (80 głosów)
- MICHALSKA Ewa Małgorzata: pozycja 4 : 1,32% (65 głosów)
- WYBRANIEC Hanna Barbara: pozycja 5 : 0,73% (36 głosów)
- RADECKI Janusz Franciszek: pozycja 6 : 2,36% (116 głosów)
- BRALICH Justyna Anastazja: pozycja 7 : 0,81% (40 głosów)
- OLSZEWSKA Mirela Beata: pozycja 8 : 0,59% (29 głosów)
- PROCHOT Ryszard: pozycja 9 : 0,77% (38 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMIN NASZEGO POWIATU:
- MENŻYK Urszula Bożena: pozycja 1 : 6,09% (300 głosów)
- DYRBUŚ Marek Andrzej: pozycja 2 : 1,2% (59 głosów)
- PRZYBYSZ Agnieszka Anna: pozycja 3 : 1,52% (75 głosów)
- GITNER Tomasz Józef: pozycja 4 : 0,73% (36 głosów)
- MAZUREK Magdalena Sabina: pozycja 5 : 0,28% (14 głosów)
- WIELOCH Justyna Anna: pozycja 6 : 0,16% (8 głosów)
- WILCZEK Sylwester Bogusław: pozycja 7 : 0,14% (7 głosów)
- MAJDAK Aleksander Marek: pozycja 8 : 0,73% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA ŚLĄSKA „CIOSEK”:
- BREZA Stanisław Henryk: pozycja 1 : 2,46% (121 głosów)
- BLUSZCZ Ryszard Jan: pozycja 2 : 3,21% (158 głosów)
- GROCHALA Danuta Gertruda: pozycja 3 : 0,85% (42 głosów)
- FOJCIK Brygida Maria: pozycja 4 : 0,59% (29 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK-DURA Zofia Edyta: pozycja 5 : 0,3% (15 głosów)
- DYLA Grzegorz Andrzej: pozycja 6 : 0,35% (17 głosów)
- SZWEDA Dariusz Tomasz: pozycja 7 : 0,49% (24 głosów)
- WOŹNIAK Ryszard Adam: pozycja 8 : 0,33% (16 głosów)
- KRAMORZ Krystyna Ewa: pozycja 9 : 0,18% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO:
- JANISZEWSKI Wiesław Eugeniusz: pozycja 1 : 11,64% (573 głosów)
- STRZODA Bernard Antoni: pozycja 2 : 2,3% (113 głosów)
- SZEJKA Jolanta Łucja: pozycja 3 : 4,88% (240 głosów)
- FUCHS Henryk Janusz: pozycja 4 : 2,03% (100 głosów)
- MARKIEWKA Marcin Artur: pozycja 5 : 8,57% (422 głosów)
- MICHALSKA Anna Maria: pozycja 6 : 1,46% (72 głosów)
- JANCZAK Piotr Jan: pozycja 7 : 0,12% (6 głosów)
- LANGE Anna Maria: pozycja 8 : 0,37% (18 głosów)
- INGLOT Ewa Stefania: pozycja 9 : 0,87% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA SUBREGIONU RYBNIK:
- SZCZECH Marek Andrzej: pozycja 1 : 3,09% (152 głosów)
- RYBKA Kamil Mateusz: pozycja 2 : 0,81% (40 głosów)
- DIEBEL Maria Barbara: pozycja 3 : 0,61% (30 głosów)
- CHRYCZYK Paweł Maciej: pozycja 4 : 0,26% (13 głosów)
- PTAK Stanisława Krystyna: pozycja 5 : 0,47% (23 głosów)
- ERFURT Karol: pozycja 6 : 0,37% (18 głosów)
- BUCHTA Józef Roman: pozycja 7 : 0,12% (6 głosów)
- KUŹMA Monika Anna: pozycja 8 : 0,51% (25 głosów)
- WRÓBEL Aleksandra Zofia: pozycja 9 : 0,81% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WŁAŚNIE MY:
- BARANOWICZ Dominika Katarzyna: pozycja 1 : 7,29% (359 głosów)
- GOLEK Sławomir Artur: pozycja 2 : 1,71% (84 głosów)
- CYMERYS Monika Ewa: pozycja 3 : 0,63% (31 głosów)
- WINKLER Janusz Piotr: pozycja 4 : 0,89% (44 głosów)
- GAWLIK Małgorzata Barbara: pozycja 5 : 1,54% (76 głosów)
- TARGOSZ Michał Łukasz: pozycja 6 : 0,06% (3 głosów)
- FRAT Magdalena: pozycja 7 : 0,12% (6 głosów)
- HAJDUK Rafał Marek: pozycja 8 : 0,43% (21 głosów)
- WOJNAROWSKA Anna Ewa: pozycja 9 : 0,79% (39 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?